Felhő biztonsága

01 - A kihívás
01
A kihívás
Mennyire biztonságos a felhő, és hogyan működik a megosztott felelősség? Az auditorok elfogadják a publikus felhőkben található biztonsági megoldásokat? Szenzitív adatok tárolására is alkalmas a platform? A felhő alkalmazásával különféle IT biztonsági kérdések fordulhatnak elő, a leggyakrabban felmerülő kérdéseket és válaszokat itt gyűjtöttük össze. A TC2 szakértői a gyakorlatban is segítenek eligazodni az adatbiztonság összetett szabályrendszerében, és az egyéni vállalati igényeknek megfelelő biztonsági eszközöket segítenek implementálni.
02 - A megoldás
02
A megoldás
A TC2 támogatást nyújt a szükséges biztonsági eszközök kiválasztásában és azok beállításában. Az AWS kiemelt figyelmet fordít arra, hogy az általuk nyújtott platform a lehető legmagasabb biztonságot biztosítsa az ügyfelek számára. Az AWS platform rengeteg biztonsági eszközt, megoldást nyújt, a teljesség igénye nélkül: kétfaktoros autentikáció, jogosultságok széleskörű és rugalmas kezelése, tárolók és adatbázisok titkosítása, audit naplózás, konfiguráció módosítások nyomonkövetése, hálózati támadások automatikus felismerése, DDOS védelem.
AZ AWS megoldásain felül lehetőség van harmadik féltől származó biztonsági eszközök alkalmazására is, ilyen például a Palo Alto Twistlock megoldása, amely további extra védelmet tud nyújtani a konténerizációs környezeteknek.
Kapcsolódó esettanulmányaink
Nézd meg további esettanulmányainkat!
További megoldásaink

Felhő migráció
A felhő napjaink innovációinak motorja, a digitális transzformáció alapja. Sok esetben komplex, összefüggő rendszereket kell a felhőbe migrálni, ami számos kérdést felvethet. A tradicionális alkalmazások architektúrája, életciklusa, valamint a hozzájuk tartozó költségmodellek, üzemeltetési folyamatok a felhőben optimalizálást, áttervezést igényelhetnek.

Felhő optimalizáció
A felhőbe költözéssel a feljesztési- és karbantartási folyamatok, szokások is megváltoznak, a hatékonyság újfajta értelmet nyer. A vállalatok mérete, típusa is meghatározza, hogy milyen hatékonysági célok merülnek fel, ezeket pedig a DevOps - vagyis az infrastruktúra és az alkalmazásfejlesztési feladatok együttese segíthet elérni.

Üzemeltetés, támogatás
A projekt soha nem ér véget az implementációval. Az üzemeltetés, a rendszer rendelkezésre állása, az üzemeltetés támogatása és az üzemeltetés során elvégzett folyamatos fejlesztések és módosítások teszik teljessé a képet és ezáltal válik igazán használhatóvá a rendszer vagy az alkalmazás.